Furkan ÖZDEN | Kişisel Blog

Furkan ÖZDEN | Kişisel Blog


Unut(a)madığım Filmler #2

Posted: 17 Aug 2013 02:35 PM PDT

Bundan bir önceki yazıyı bir arkadaşımın beni mimlemesi üzerine yazmıştım. Sonradan 'Bunu neden bir seri yapmıyorum?' diye düşündüm. Güzel olacağa benziyor. Hem her film için ayrı ayrı yazı girmektense bu şekilde girmek daha iyi oluyor. Unut(a)madığım Filmler yazı dizisinin ikinci yazısıyla karşınızdayım.

Being John Malkovich (John Malkovich Olmak)


Being John Malkovich Poster

Filmi izlemeden önce her filmde yaptığım gibi film ile ilgili yorumları okuyup film hakkında bilgi sahibi olmak istedim. Sıradışı bir filme benzediğini düşündüm. Filmi izledikten sonra ise bundan fazlasını hakkettiğini. Sizi bilmem ama benim izlediğim en ilginç filmdi diyebilirim.

Craig (John Cusack) kendince yetenekli bir kuklacıdır ve yaşamını bu meslekle sürdürmeye çalışır. Craig'in eşi Lotte (Cameron Diaz) ise bir pet shop'ta çalışmaktadır. Lotte sürekli kendi işinde başından geçenleri Craig'e anlatıp durur. Bu Craig'i rahatsız etmeye başlamıştır. Şansı yüzüne gülen Craig bir firmada iş bulur. Şirkette tanıdığı Maxine (Catherine Keener) isimli bir genç kadın Craig'in ilgisini cezbeder. Ama Maxine Craig'e yanaşmamaktadır. Günün birinde Craig çalıştığı firmada gizli bir kapıcık bulur. Kapıdan içeri giren Craig nasıl olduysa kendini John Malkovich'in (John Malkovich) bedeninde bulmuştur.
Devamı »

Yorumlar